Niszczenie dokumentów

Firma Awen zaprasza do współpracy w zakresie odbioru dokumentów celem ich zniszczenia.

Posiadamy możliwość odbioru dokumentów własnym transportem lub zapraszamy do naszego magazynu przy ulicy Powstańców 70 w Kędzierzynie-Koźlu. Od tego momentu przejmujemy całkowitą odpowiedzialność za ich zniszczenie. Posiadamy profesjonalną niszczarkę przemysłową, która niszczy dokumenty w klasie tajności DIN 2. Dzięki temu wrzucone do niej dokumenty po przetworzeniu przyjmują formę maleńkich ścinek, z których odzyskanie informacji jest praktycznie niemożliwe.

Powierzone dokumenty niszczymy natychmiast. Wystawiamy Protokół Zniszczenia. Ścinki powstałe w procesie niszczenia dokumentów niearchiwalnych są belowane , a następnie przewożone do papierni, gdzie pod nadzorem pracowników umieszczane są w młynie wodnym i ostatecznie rozpuszczone. W kolejnych etapach pozyskany surowiec jest wykorzystywany do produkcji papieru. Powstały w ten sposób papier może być powtórnie przetwarzany wielokrotnie, przyczyniając się wydatnie do ochrony naszego środowiska naturalnego.

Co to są dokumenty niearchiwalne?

Dokumenty niearchiwalne to takie, których obowiązkowy czas przechowywania w archiwum przeminął. Jeżeli obowiązek archiwizacji danego dokumentu nie wynika z przepisów prawa, zaś zawarte w nim informacje są już niepotrzebne bądź nieaktualne, można przyjąć, że dany dokument jest niearchiwalny.

Posiadamy certyfikaty:

Zbiór odpadów Transport odpadów

Spot reklamowy:


kontakt